“והייתם עצי יער” (סרט והסבר/שיח)

בהנחיית: רן לוי-יממורי

  • הרצאת מבוא
  • סיפורו של גנפו צ'יסאקה, כהן דת בודהיסטי חובב סביבה, שפעל למנוע את הרס הסאטויאמה (הטבע היפני המסורתי המשלב שטחי חקלאות, יער וכפרים)
  • במסגרת שבוע יפן
  • יום שבת 13/03/2021
  • 18:00-19:00
  • מבוגרים
  • 50 ש"ח

מטרות הסדנה:

אחד מסידרה של 3 סרטים בנושאי טבע וסביבה ביפן, כולם עוסקים בהובלת שינוי ומהפיכה סביבתית פורצי דרך ע”י היחיד וע”י הקהילה. כל סרט הוא עצמאי ומתמקד בסיפור אחד, וביחד הם מתחברים לסידרה הפורשת תמונה רחבה יותר תוך התבוננות כיצד ניגשים לפתרון בעיות סביבתיות תוך חשיבה יצירתית. 

הסרטים מעוררי השראה ומפיחים אופטימיות ותקווה שניתן, אם רק רוצים, לחולל שינוי.

סיפור של גנפו צ’יסאקה, כהן דת בודהיסטי חובב סביבה, שהבין שמתחולל ביפן תהליך של הרס הסאטויאמה (הטבע היפני המסורתי המשלב שטחי חקלאות, יער וכפרים) בעיקבות נטישת החקלאות ומעבר אל העיר. בעקבות התהליך תופסים את מקום הצמחים ובעלי חיים מינים פולשים ומשנים לחלוטין את הטבע תוך העלמות בתי הגידול המשתנים ללא הכר ועימם נעלם עולם שלם של אורגנזמים: צומח וחי. הוא הבין שחייבים לחולל שינוי בטרם יעלו לעד העושר והמגוון הביולוגי המיוחדים לסאטויאמה ועשה זאת בדרך מקורית.

מאחר ובתי הקברות, בדומה למתרחש במקומות רבים בעולם, הולכים ומתמלאים עד אפס מקום, הקמת בתי קברות חדשים דורשת תפישה והרס שטחי טבע נוספים, גנפו צ’יסאקה החליט לרכוש שטחים בהם הטבע פגוע ולהפוך אותם לבית קברות. הקבורה אלטרנטיבית ובשונה מהקבורה “הסטנדרטית” אינה הורסת שטחים בטבע. להיפך. בעבודה סיזיפית מסולקים מינים הפולשים ואת מקום הקבר המסורתי המערב בטון ואבן, תופסת קבורה אלטרנטיבית. אפר הנפטר נקבר ועימו נשתל צמח מקומי בלבד. כך הוא מצליח לחדש שטחים שלמים ומשיב לחיים את הסאטויאמה

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

על המנחה:

יממורי 4

רן לוי-יממורי

עוסק בחינוך סביבתי, סופר, מאייר ומו"ל של הוצאת ספרי "הר-יער." רן מביים סרטים דוקומנטריים וסרטי טבע עבור הטלוויזיה היפנית, וגם סרטים עצמאיים. הסרט קונוטורי זכה בפרס הסרט הסביבתי המצטיין בשנת 2018 בפסטיבל בניו יורק, וובפרס הסרט המצטיין בפסטיבל סרטים בסיאול.

פעילויות נוספות שיכולות לעניין אותך

  • 03.03.21 // יום רביעי
  • ראשון , שלישי וחמישי 15:30-18:30
  • 26.02.21 // יום שישי
  • 9:30-12:00
  • בהנחיית: ישי סימון
  • 28.02.21 // יום ראשון
  • 12:00-14:30
  • בהנחיית: יוטי שמאי
  • 03.03.21 // יום רביעי
  • 19:00-21:00
  • בהנחיית: ירון נאור
  • 03.03.21 // יום רביעי
  • 16:00-17:30
  • בהנחיית: דנית כרמלי
  • 04.03.21 // יום חמישי
  • 17:30-19:00
  • בהנחיית: רן ברלב
  • 04.03.21 // יום חמישי
  • 09:00-12:00
  • בהנחיית: טלי אורן
  • 06.03.21 // שבת
  • 10:30-11:45
  • בהנחיית: אורן לימור
  • 11.03.21 // יום חמישי
  • 17:00-18:00
  • בהנחיית: ניתאי צלניקר
  • 11.03.21 // יום חמישי
  • 18:30-19:30
  • בהנחיית: ניתאי צלניקר
  • 11.03.21 // יום חמישי
  • 20:00-20:30
  • בהנחיית: ניתאי צלניקר
  • 12.03.21 // יום שישי
  • 09:30-12:30
  • בהנחיית: נעמי גורדון חן
  • 12.03.21 // יום שישי
  • 10:00-11:00
  • בהנחיית: קים אקהאוס דרור
  • 12.03.21 // יום שישי
  • 10:30-13:00
  • בהנחיית: חגי פטשניק
  • 12.03.21 // יום שישי
  • 10:30-12:30
  • בהנחיית: ניבה קרן אור
  • 12.03.21 // יום שישי
  • 10:30-13:30
  • בהנחיית: ניר ארצי
  • 13.03.21 // שבת
  • 17:00-18:30
  • בהנחיית: מיהו קטאוקה ארליך
  • 13.03.21 // שבת
  • 18:00-19:00
  • בהנחיית: רן לוי-יממורי
  • 13.03.21 // שבת
  • 19:30-20:30
  • בהנחיית: רן לוי-יממורי
  • 13.03.21 // שבת
  • 21:00-22:00
  • בהנחיית: רן לוי-יממורי
  • 13.03.21 // שבת
  • 16:00-17:00
  • בהנחיית: נילי גפנן
  • 14.03.21 // יום ראשון
  • 18:00-19:30
  • בהנחיית: אסנת עזרא יעל
  • 14.03.21 // יום ראשון
  • 16:00-17:30
  • בהנחיית: אסנת עזרא יעל
  • 14.03.21 // יום ראשון
  • 16:00-17:30
  • בהנחיית: טל שימיזו
  • 14.03.21 // יום ראשון
  • 19:00-22:00
  • בהנחיית: טל שימיזו
  • 14.03.21 // יום ראשון
  • 11:00-14:00
  • בהנחיית: טל שימיזו
  • 14.03.21 // יום ראשון
  • 09:30-11:30
  • בהנחיית: יוטי שמאי
  • 14.03.21 // יום ראשון
  • 16:30-19:30
  • בהנחיית: ניבה קרן אור
  • 14.03.21 // יום ראשון
  • 09:30-12:00
  • בהנחיית: אסנת עזרא יעל
  • 14.03.21 // יום ראשון
  • 20:30-22:30
  • בהנחיית: ניבה קרן אור
  • 15.03.21 // יום שני
  • 10:30-13:30
  • בהנחיית: גלית רוסמן
  • 15.03.21 // יום שני
  • 20:00-21:00
  • בהנחיית: אביים רון כרמל
  • 16.03.21 // יום שלישי
  • 18:30-21:30
  • בהנחיית: שרון אליאסי
  • 16.03.21 // יום שלישי
  • 20:00-21:00
  • בהנחיית: גלית רוסמן
  • 16.03.21 // יום שלישי
  • 19:00-20:30
  • בהנחיית: מיהו קטאוקה ארליך
  • 16.03.21 // יום שלישי
  • 16:30-17:30
  • בהנחיית: נילי גפנן
  • 17.03.21 // יום רביעי
  • 20:00-21:00
  • בהנחיית: אביים רון כרמל
  • 18.03.21 // יום חמישי
  • 11:00-13:00
  • בהנחיית: מאיו זדוף
  • 18.03.21 // יום חמישי
  • 18:30-21:00
  • בהנחיית: חגי פטשניק
  • 18.03.21 // יום חמישי
  • 18:00-19:30
  • בהנחיית: אסנת עזרא יעל
  • 18.03.21 // יום חמישי
  • 16:00-17:30
  • בהנחיית: אסנת עזרא יעל
  • 19.03.21 // יום שישי
  • 15:00-16:00
  • בהנחיית: נילי גפנן
  • 19.03.21 // יום שישי
  • 10:00-13:30
  • בהנחיית: בן בר
  • 20.03.21 // שבת
  • 20:00-21:00
  • בהנחיית: בן בר
  • 20.03.21 // שבת
  • 14:00-14:30
  • בהנחיית: ניתאי צלניקר
  • 20.03.21 // שבת
  • 12:30-13:30
  • בהנחיית: ניתאי צלניקר
  • 20.03.21 // שבת
  • 11:00-12:00
  • בהנחיית: ניתאי צלניקר
  • 22.03.21 // יום שני
  • 18:00-21:30
  • בהנחיית: דגנית סקלה
  • 25.03.21 // יום חמישי
  • 19:00-22:30
  • בהנחיית: רן ברלב
  • 01.04.21 // יום חמישי
  • 20:00-22:00
  • בהנחיית: רונה אורון
  • 09.04.21 // יום שישי
  • 10:00-12:00
  • בהנחיית: זוהר אלידע
  • 20.04.21 // יום שלישי
  • 18:00-21:30
  • בהנחיית: דגנית סקלה

למידע נוסף על הפעילות ולהרשמה

מלאו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם