מוסיקה הודית קלאסית דרך הקצב והטאבלה

בהנחיית: עידו גפני ועידו סגל

  • הרצאת מבוא
  • הכרות עם מוסיקה הודית קלאסית בשילוב עם הדגמה קצרה ע''י נגן הנסה וינה (כמו גיטרת סלייד) ונגן טאבלה שהם התופים הפופולריים ביותר בצפון הודו
  • במסגרת שבוע הודו
  • יום חמישי 3.6.21
  • 20:30-22:00
  • מבוגרים
  • 100 ש"ח

מטרות הסדנה:

סדנת הכרות עם מוסיקה הודית קלאסית דרך הקצב והטאבלה

במוסיקה ההודית הקלאסית שמגיעה מצפון הודו אלמנט ההרמוניה כמעט ולא קיים, כך שהקצב והמלודיה הם העיקר ולכן מפותחים במידה רבה מאוד.

בסדנא נלמד כיצד לזהות את מעגל הקצב העיקרי בסגנון זה, היכן הוא מתחיל  ומסתיים, ונלמד כלים נוספים לזיהוי מעגלי קצב נוספים.

הסדנא תשולב עם הדגמה קצרה ע”י נגן הנסה וינה (כמו גיטרת סלייד) ונגן טאבלה שהם התופים הפופולריים ביותר בצפון הודו.

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

על המנחה:

עידו גפני 1

עידו גפני ועידו סגל

עידו גפני חי בהודו ולומד שם את אומנות הנגינה בטאבלה משנת 2010. בתחילת דרכו למד תחת הדרכתו של אמן הטאבלה המפורסם מורנסי Chhote lal Mishra ולאחר פטירתו למד מתלמידו הבכיר Soumyakanti Mukherjee. כיום לומד תחת הדרכתו של המאסטר Yogesh Samsi. בצניעות ובמסירות הוא ממשיך את לימודיו וגם מלמד ומעביר הלאה את אומנות הנגינה. עידו סיים תואר ראשון בטאבלה באוניברסיטת BHU שבורנסי. כמו כן הופיע במספר ערים בהודו ובארץ כנגן מוסיקה קלאסית ועם הרכבי פיוז’ן. עידו סגל - מהנגנים המובילים בארץ ובעולם על ההנסה וינה - כלי מיתר חדש יחסית המשלב בין גיטרת סלייד לסיטאר. החל ללמוד מוזיקה הודית בשנת2001 , בורנאסי עם גובינדה גוסוואמי ומאוחר יותר המשיך את לימודיו עם אוסטאד סוג'האת קהאן , אחד מגדולי נגני הסיטאר בעולם. סגנון הנגינה של עידו מתאפיין בהרבה רגישות לצד יכולת טכנית וירטואוזית. הוא שייך לאסכולת ה״גאייאקי אנג״ המחקה את הקול האנושי דרך כלי המיתר. הוא הופיע על במות ברחבי העולם כמו פסטיבל טרס קולטורס (ספרד) , הפסטיבל הסופי באלג׳יר ופסטיבל חודטסי בכרתים (יוון). בשנים האחרונות הוא מלמד באופן קבוע בבית הספר המפורסם לברינט שבכרתים.

פעילויות נוספות שיכולות לעניין אותך

  • 10.05.21 // יום שני
  • ימים ושעות משתנים
  • 10.05.21 // יום שני
  • ראשון , שלישי וחמישי 15:30-18:30
  • 11.04.21 // יום ראשון
  • 09:30-11:30
  • בהנחיית: יוטי שמאי
  • 06.05.21 // יום חמישי
  • 20:00-22:00
  • בהנחיית: רונה אורון
  • 09.05.21 // יום ראשון
  • 17:00-18:30
  • בהנחיית: רן ברלב
  • 12.05.21 // יום רביעי
  • 10:00-12:30
  • בהנחיית: יניב אלון
  • 12.05.21 // יום רביעי
  • 16:00-17:30
  • בהנחיית: ג'נט פיין
  • 13.05.21 // יום חמישי
  • 09:00-12:00
  • בהנחיית: טלי אורן
  • 13.05.21 // יום חמישי
  • 17:30-19:00
  • בהנחיית: רן ברלב
  • 16.05.21 // יום ראשון
  • 12:00-14:30
  • בהנחיית: יוטי שמאי
  • 18.05.21 // יום שלישי
  • 20:00-21:30
  • בהנחיית: רענן בן בסט ויונתן הלל
  • 18.05.21 // יום שלישי
  • 10:00-13:30
  • בהנחיית: דגנית סקלה
  • 21.05.21 // יום שישי
  • 10:00-12:00
  • בהנחיית: זוהר אלידע
  • 24.05.21 // יום שני
  • 09:00-11:15
  • בהנחיית: יעל בתיה
  • 24.05.21 // יום שני
  • 11:30-13:45
  • בהנחיית: יעל בתיה
  • 24.05.21 // יום שני
  • 14:00-16:15
  • בהנחיית: יעל בתיה
  • 26.05.21 // יום רביעי
  • 18:00-21:30
  • בהנחיית: דגנית סקלה
  • 27.05.21 // יום חמישי
  • 18:00-19:00
  • בהנחיית: אנסמבל טריקודים
  • 27.05.21 // יום חמישי
  • 19:00-20:00
  • בהנחיית: אנסמבל טריקודים
  • 27.05.21 // יום חמישי
  • 18:00-20:00
  • בהנחיית: אנסמבל טריקודים
  • 28.05.21 // יום שישי
  • 10:30-11:30
  • בהנחיית: ד"ר שמעון לב
  • 28.05.21 // יום שישי
  • 12:00-13:00
  • בהנחיית: טלי אלוש-אבן
  • 28.05.21 // יום שישי
  • 13:30-15:00
  • בהנחיית: אפרת שקד
  • 28.05.21 // יום שישי
  • 11:30-13:00
  • בהנחיית: אפרת שקד
  • 28.05.21 // יום שישי
  • 12:30-14:00
  • בהנחיית: יעל מרגלית
  • 28.05.21 // יום שישי
  • 10:00-11:00
  • בהנחיית: אפרת שקד
  • 28.05.21 // יום שישי
  • 10:00-11:30
  • בהנחיית: ירון נאור
  • 29.05.21 // שבת
  • 10:30-13:30
  • בהנחיית: ניר ארצי
  • 29.05.21 // שבת
  • 15:00-16:00
  • בהנחיית: בני דג'ובס
  • 29.05.21 // שבת
  • 13:30-15:00
  • בהנחיית: אפרת שקד
  • 30.05.21 // יום ראשון
  • 20:30-21:30
  • בהנחיית: הראל סטנטון
  • 30.05.21 // יום ראשון
  • 18:00-19:30
  • בהנחיית: יעל מרגלית
  • 30.05.21 // יום ראשון
  • 09:30-12:00
  • בהנחיית: דנית כרמלי
  • 31.05.21 // יום שני
  • 20:00-21:30
  • בהנחיית: נטע ארצי ודרור שוסטק
  • 31.05.21 // יום שני
  • 11:00-12:00
  • בהנחיית: הראל סטנטון
  • 31.05.21 // יום שני
  • 20:00-22:00
  • בהנחיית: מור שרגא
  • 01.06.21 // יום שלישי
  • 19:00-21:00
  • בהנחיית: שרי גרון
  • 01.06.21 // יום שלישי
  • 21:00-22:30
  • בהנחיית: מירב יוסף לוי
  • 01.06.21 // יום שלישי
  • 19:00-20:30
  • בהנחיית: אסנת אלכביר
  • 02.06.21 // יום רביעי
  • 10:00-12:30
  • בהנחיית: יניב אלון
  • 02.06.21 // יום רביעי
  • 17:00-19:00
  • בהנחיית: חן הני
  • 03.06.21 // יום חמישי
  • 19:00-22:30
  • בהנחיית: רן ברלב
  • 03.06.21 // יום חמישי
  • 20:30-22:00
  • בהנחיית: עידו גפני ועידו סגל
  • 03.06.21 // יום חמישי
  • 20:00-21:30
  • בהנחיית: גלעד תדהר
  • 04.06.21 // יום שישי
  • 10:30-12:30
  • בהנחיית: מטי ושיראל
  • 04.06.21 // יום שישי
  • 10:00-11:30
  • בהנחיית: בני דג'ובס
  • 08.06.21 // יום שלישי
  • 10:30-12:00
  • בהנחיית: כליל כובש
  • 12.06.21 // שבת
  • 10:30-11:45
  • בהנחיית: אורן לימור
  • 20.06.21 // יום ראשון
  • 18:30-20:00
  • בהנחיית: כליל כובש
  • 21.06.21 // יום שני
  • 19:00-21:00
  • בהנחיית: שני ברייטנר מלצר

למידע נוסף על הפעילות ולהרשמה

מלאו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם