אילת זיו - ארטורה

 

"שוב נוצצה"* היא ציון דרך, סיפור של בשלות והתמודדות של אישה כפרט וכאם יחידנית מול מורכבות החיים. כמיהה לחיבור ונפרדות. התנודות שבין מצולות להתעלות.

יצירותיה של אילת סוערות ומציפות את הצופה בצבע ורגש, אך עם זאת שואפות להרמוניה ואיזון. הן מזמינות את הצופה לצלול ולהתנסות בחוויה רב חושית – ויזואלית, מוטורית, שילוב בין התת מודע לעיבוד רציונלי. התערוכה מציגה ציורים מקוריים בסגנון Neuroart – בהשפעת השיטה הנוירוגרפית**. היצירות נוצרו בטכניקות מעורבות, בעיקר אקריליק על קנבס. שני נתיבים משמעותיים בחייה של אילת מתחברים בתערוכה: טיפול ואמנות – דרכם היא מתחברת לעצמה ונוגעת באחר. 

"תנועת היצירה בעולם שלי נוצרת מעודף רגש שכלוא בראש אנליטי ושכלתן. אני נושמת את הרגשות שלי ומעבירה אותם לחומר שבו אני נוגעת. זו המהות של האמנות שלי. לתת ביטוי ויזואלי לרגשות שלי. ביצירה אני נותנת לחומר כבוד ומתייחסת אליו ברגישות כאילו הוא ישות חיה בפני עצמה. אני שואבת השראה מתחושת שייכות עמוקה ופנימית לעצמי, לאחר, ליקום. מתרגשת מאנשים ומתקשורת אנושית ונמשכת לציור דיוקנאות ורגעים אנושיים. רגעים שהרגש נוכח בהם. זהו נושא שמלווה אותי ביצירותיי וכנראה ילווה אותי בכל טכניקה וחומר בו אגע. אסתטיקה והרמוניה הן מעין משוטים שעוזרים לי להתמודד במערבולת הפנימית שלי והחיצונית של המציאות. השאיפה אליהם בחיים האישיים וביצירה חיונית לסדר הפנימי שלי. הציורים שלי כרגע הם בסגנון Neuroart – בהשפעת השיטה הנוירוגרפית. אלמנטים מהעולם הנוירוגרפי מאפשרים לי לשלב בין האנליטיות בפרוק ועד הרגש והנוכחות בהרכבה המחודשת. ההתרגשות שלי ביצירה היא למצוא את האיזון המדוייק שיציף רגש."

 

* הביטוי "שוב נוצצה" לקוח מתוך 'שירי מכות מצרים' מאת נתן אלתרמן. הספר מכיל עשרה שירים שנושאם הוא עשר מכות מצרים הניתכות על העיר החוטאת נֹא אמון והן מתוארות מנקודת מבטם של אב ובנו תושבי העיר. הפרק החותם נקרא 'אילת'. הוא פותח במשפט "עמוד השחר קם. שוב נוצצה אילת" המביע את צמיחת התקווה, כחלק מאותו מחזור נצחי של חורבן וגאולה.

** נוירוגרפיקה – שיטת טיפול שמתבססת על הקשר בין היד למח. פעולת הציור מאפשרת חדירה לתת מודע ושינוי חיווטים עמוקים במח. תורת הנוירוגרפיקה מבוססת על עקרונות מדעיים.

www.yulikaarts.com

אילת זיו, אמנית ויזמית בתחום האמנות השימושית, ילידת 1977. אמא יחידנית לאודי. גרה ויוצרת בכפר יונה. נושמת, חושבת ויוצרת בחומרים שונים: ציור, פיסול חוט ברזל, פיסול בנייר ובשיער, עיצוב גרפי. בשנת 2020, מתוך משבר בתוך מסע האמהות היחידנית, במהלך תקופת קורונה, הגיעה אילת להבשלה, להפסיק לעסוק בכל מה שעסקה ולהבין שאין מנוס אלא להתמסר ולרפא את עצמה מתוך האמנות. זה השלב בו החלה לימודי אמנות משקמת. זוהי תערוכת היחיד הראשונה שלה.תערוכות קבוצתיות נבחרות: "הסלון הפילוסופי" – בית אריאלה 2021 | "על אור וחושך" – בית שאן 2021 | "עזה כמוות האהבה" – בית ציוני אמריקה 2022 | בית אריאלה – במסגרת שבוע הגאווה 2022

תערוכות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להשאר מעודכנים בתערוכות הבאות?

מלאו פרטים ותשארו מעודכנים בסדנאות הקרובות במרכז ארטורה