ארט בום

הבייבי האמנותי של ימי הקורונה
אוצרת: יעל מרגלית

ארט בום

אוצרת: יעל מרגלית
יזמות הפרוייקט: נעמי גורדון חן

ארט בום - ה'בייבי בום' האמנותי של ימי הקורונה
מיזם ארצי ליצירת אמנות בחומרים ממוחזרים ותערוכה להעברת המסרים
המיזם "ארט בום" הוקם ע"י היזמית נעמי גורדון-חן מבית חרות. המיזם עוסק בהשפעות סגר הקורונה, מה קרה לנו שם, איפה הכל התחיל ואיזה שינוי מהותי קורה לנו מאז כחברה וכפרטים. יחד עם נעמי שמובילה את המיזם, שותפות 9 אמניות מיקס מדיה (שילוב חומרים).
המיזם החל לפעול עם היציאה מימי הסגר הראשון שהקורונה הביאה, בכל רחבי הארץ, עם 90 משתתפים. המיזם הוקם מתוך רצון להביע באמצעים אמנותיים תובנות מהמשבר שפקד אותנו, אך גם מעביר מסר מחאתי של הסתפקות במועט דרך יצירה בחומרים ממוחזרים ומתן חיים חדשים לחפצים שיצאו מכלל שימוש. יצירת חדש מישן. "ארט בום" עוסק בתובנות, שכיוצרים גילינו בתקופה זו, ביניהם: להבין שהגיע הזמן לשלב ידיים, לעבוד בשיתוף פעולה, בעזרה הדדית, באכפתיות לאנשים ולטבע שסביבנו.
90 יוצרים ב 14 קבוצות יצירה שהתקיימו בכל הארץ, עבדו בחומרים ממוחזרים ובחפצים שאינם בשימוש יותר כאשר הרעיון הוא לתת חיים חדשים לחפצים באמצעות אומנות. זהו המדיום אליו כיוונה נעמי גורדון-חן את המיזם, כמייצג את צמצום המרחב ואת הצורך למצוא את חומרי היצירה בתחומי הבית ורדיוס מאה המטרים שסביבו.
בתערוכה מוצגות 30 עבודות שנבחרו ע"י האוצרת מתוך עבודות שנוצרו בקבוצות היצירה. העבודות מביעות תמונת מצב אישית ואוניברסאלית כאחד של תובנות ממשבר הקורונה ואת הערכים שליוו את תהליך העבודה. התערוכה תוצג במהלך כל תקופת חגי תשרי והיא מוצגת גם במרחב הדיגיטלי.
המבקרים באירוע הפתיחה, יום שישי 11/9, מוזמנים לחוויה אינטראקטיבית דרכה יוכלו לקחת חלק פעיל במיזם ולבטא את החוויה שלהם כחלק מרשת יצירה קולקטיבית.
במהלך האירוע יוקרן סרט העוקב אחרי תהליכי המיזם "ארט בום", הסיפור שמאחורי כל יצירה והיכרות עם היוצרים לאורך הפרויקט.
לצפייה בסרטון אודות הפרוייקט >
https://www.youtube.com/watch?v=wNkfItqaif4&t=43s

רוצים להשאר מעודכנים בתערוכות הבאות?

מלאו פרטים ותשארו מעודכנים בסדנאות הקרובות במרכז ארטורה