שלושה כיווני אוויר

בר דביר רחמים/ נועם ונקרט / ענת קינן
אוצרת: הגר רבן

שלושה כיווני אויר

בר דביר-רחמים / נעם ונקרט / ענת קינן
אוצרת: הגר רבן
פתיחה: שישי, 27.11.2020, 11:00

*******
התערוכה "שלושה כיווני אויר" פורשת שלושה מהלכים של היפרדות הדימוי האמנותי מהתליה המסורתית על קירות חלל התצוגה, תוך התייחסות לחלל הקונקרטי של הגלריה ומאפייניו הייחודיים. שלושת האמניות המציגות בתערוכה פיתחו תהליכים מגוונים לעיסוק בנושא החלל, כאשר כל אחת מהן מציגה התייחסות שונה למערכת היחסים שבין היצירה, החלל הפיזי וקהל הצופים בתערוכה.

העבודות של בר דביר-רחמים נעות בין ציור לפיסול: הן מורכבות מרישום עפרון משולב בשכבות של גבס, קידוח וחריטה, נכנסות ויוצאות באופן פיזי אל ומתוך קירות הגלריה. המיצב הציורי של נעם ונקרט מורכבים מחלקי ציור בודדים הנתלים מן התקרה ומתפרשים במרחב כמובייל ענק, כאשר לצופים ניתנת האפשרות להסתובב בתוכם ולהפוך לחלק אינטגרלי מהעבודה עצמה. עבודתה של ענת קינן מייצרת חלל פנימי ונסתר באמצעות קונסטרוקציות עץ וברזל המקובעות לרצפה, דרכה היא מבקשת לבחון את היחסים שבין המרחב הארכיטקטוני לגוף הצופה המתבונן.

בעקבות התקופה האחרונה, קיבלו העבודות בתערוכה רבדים נוספים של משמעות עכשווית: כל עבודה נוצרה במיוחד לתערוכה מתוך התבוננות פנימית, אישית ומקומית של כל אחת מהאמניות אל תוך עצמה. על רקע תחושת ההתכנסות, ההתבודדות והמרחק שהמציאות כפתה עלינו, חלל הגלריה על שלושת מרכיביו הבסיסיים - רצפה, תקרה וקירות - הפך למסע של חיפוש אחר כיוון, ואחר אוויר.

רוצים להשאר מעודכנים בתערוכות הבאות?

מלאו פרטים ותשארו מעודכנים בסדנאות הקרובות במרכז ארטורה