Prrimaaoo

?Are you willing to play

אוצרת: שושי צ'כנובר

האם אתה מוכן לשחק? האם את מוכנה להשתתף במשחק?

אתם מתבקשים להרפות לתוך הרגע, ולשהות בו.  לוותר על כל הידע המוקדם שאתם מסתובבים איתו בעולם ולהתמסר לרגע ולתנועה המבקשת להיווצר בו.

אין כל חדש במציאות. הכל זה התפרקות והרכבה של הקיים.  היצורים במשחק נעים בין אנטרופיה – כאוס, אקראיות, לבין מצב מבני ומאורגן.  מידי פעם התנועה נעצרת, יש השהיה לרגע, ושוב מתקיים פירוק. במצבי צבירה משתנים, בחומר, בסיטואציות רגשיות, חברתיות, תקשורתיות, בין כלל היצורים והעולם.

   התערוכה מזמינה את הצופה להצטרף למשחק ולהתמסר לחקירת התנועה של פרימהאוו אלת הפרדוקס.  פרימהאוו היא ההנעה המתמדת של פירוק והרכבה המתרחשים בכל רגע בעולם.  

עבודותיו של לב ארי בנויות מפרגמנטים. הן כמו ריקוד המתחיל בנקודה מסוימת, ומתגלגל על רחבת הריקודים באופן שהתנועה האינטואיטיבית מבקשת ממנו. ואז נעצר. התנועה משתנה ומתגלגלת למקום אחר. לב ארי משתמש בשפה של היפוכים וניגודים שיוצרים מרחב דיאלקטי בו נוצר החדש.  הידיאלקטיקה הפירוק וההרכבה באים לידי ביטוי הן בסמלים והדימויים אותם הוא בוחר והן בטכניקות שונות בהן הוא יוצר – קרעים, שכבות, פרגמנטים.

 מחוץ לגלריה המרכזית אפשר לראות מספר מצומצם של העבודות המוקדמות שלו. העבודות צבעוניות, מלאות חיוניות ותנועה, עמוסות בפרטים סימבוליים, ארוטיים, דמויות משתנות, ובכל צפיה מחודשת בהן, מתגלים עולמות וסיפורים נוספים. מיקרוקוסמוס של סיטואציה, כאילו נוצר קסם והם נוצרו ברגע הזה.

בשנתיים האחרונות יצר לב ארי שלוש סדרות חדשות. סדרת הטו פורטל טו סדרת המסגרות. המסגרות השחורות מגדירות את המרחב. המרחב הוא לא כאוטי, הוא שדה בטוח ומוגדר שבו יכולה התנועה לנוע מכאוטי למבני באופן חופשי. היצורים הצבעוניים הם דמויות מצוירות משבט מדומיין אותו יצר לב ארי, הם מתמסרים למשחק וחוקרים את התנועה ואת הגוף הנע בחלל. גופם משמש לרגעים כקנבס עליו יוצר האמן בפרפורמנס וברגע אחר בו קפאה התנועה במצלמה, יוצר לב ארי שכבה נוספת המעטרת את גופם וממזגת אותו לתוך החלל שסביבם, ונוצר משהו חדש.

 סדרת הכמומיקס (מיקס כמו קומיקס), המונה מעל למאה עבודות, שכל עבודה יחודית ומורכבת מפרגמנטים שונים – פיגורטיביים, אבסטרקטיים ולעיתים גם טקסטואליים, מעולמות תרבות ותוכן שונים, מציאותיים ומדומיינים בכולם ניתן להתבונן  ב 360 מעלות.  סקוט מקלאוד, בספרו Understanding Comics מצביע על כך שיוצרים הממשיכים לחקור כדי "לגלות את כל מה שצורת האמנות הזאת מסוגלת לעשות, הם במקרים רבים ..אמנים שרוצים לטלטל את המערכת, לשנות את דרך המחשבה של אנשים, להטיל ספק בחוקים הבסיסיים ששולטים בצורת האמנות שבחרו". לב ארי יוצר בתנועה מתמדת ושכישוריו כרקדן וקליגרף מתמזגים לתוך העבודות שלו . המבט שלו משחקי, ילדי, מסוקרן ושובב. כזה שמחפש את החוקים כדי לפרק ולאתגר אותם, ולצפות בחיוך בחדש שנוצר מעצמו.

את סדרת סי דה סאונד (לראות את הצלילים) יצר לב ארי תוך האזנה למוסיקה והיא בעצם ריקוד חופשי בו חוקר לב ארי את התנועה של הקוים נקודות וצבע על הנייר כשהמוסיקה היא זו שמובילה.  על הקיר בו מוצגות מספר עבודות של סי דה סאונד, בחרתי ליצור קטלוג או "הצצה לסטודיו של האמן", והצבתי חלק קטן מהמחברות בהן כותב ומשרבט האמן בכל יום, את המפיות שנוצרו בבתי קפה, הקרעים של עבודות שעברו גילגולים, וחלק מסדרת הפרספשנס שנוצרה בנסיעה בסבווי בניו יורק. התערוכה מאפשרת הצצה לתוך מעיין יצירתו של לב ארי ומזמינה את הצופה להשתתף במשחק.

לב ארי פלג גדל בדרום אפריקה ובקיבוץ צרעה , הוא אב לשלושה ילדים ומתגורר עם זוגתו דריה ובנם סופי בראש פינה .

רוצים להשאר מעודכנים בתערוכות הבאות?

מלאו פרטים ותשארו מעודכנים בסדנאות הקרובות במרכז ארטורה