בבעמק

ניהול אמנותי: אילן סביר

בבעמק

התערוכה מציגה מבט רטרוספקטיבי על תיאטרון הבובות והבובנאות הישראלית ב-60 השנים האחרונות. בתערוכה מוצגים אוספים מרשימים של בובות תיאטרון והיא מוקדשת כולה ליוצרים ישראליים מתחום הבמה. הבובות יציגו את סיפור התפתחותה של הבובנאות הישראלית דרך קשת של סגנונות יצירה וטכניקות ייחודיות המשקפות את תפיסות העולם האמנותיות האישיות של כל יוצרת ויוצר.

יצחק הוא בובת פה, גבר מזוקן לבוש חולצה אדומה ועליה ווסט שחור. זא’ק לבוש בחולצה בצבע בז’ וסינר עור חום והוא דמות גבר שנוצרה כבובת שולחן. אסתר בעלת הכתר לבושה בשמלה ורודה, היא בובת כפפה. שועל הוא בובת מוט-כפפה הלבוש במעיל בז’ ובצעיף משובץ, הם חלק מן הבובות שמוצגות בימים אילו בארטורה.                                                                         

בתיאטרון הבובות סוגים שונים של בובות: בובות כפפה, בובות פה, בובות מוט, בובות שולחן, מריונטות ומוטיונטות. הן נוצרו בטכניקות שונות: עיסת נייר (משמש ליצירה של הראש ועיתים כפות הידיים), גילוף בספוג, גילוף בעץ, פיסול בחומרים פולימרים, שימוש בחומרים מודרניים יותר כוורבלה ולטקס וזכוכית וכמובן תפירה ייחודית של לבוש..                                             

חלק מההבובות הן מאוסף המוזיאון לאמנות תיאטרון בובות בחולון וחלקן נאספו במיוחד עבור תערוכה זו.  הן נוצרו עבור הפקות שונות שהועלו בארץ לאורך השנים: שעון החול, סינדרלה מטאטא לה, אנשים קטנים, קרשינדו ואני, תיאטרון הבובות של דון פדרו, סינדרלה בזכוכית ועוד. בעוד שבהפקות המקור הן היו חלק ממכלול ההצגה, כאן בתערוכה המימד הפלסטי של כל אחת מהן הוא ליבת התערוכה.

אמנים משתתפים: אמנים משתתפים: אוקסנה ינוביצקי, אורית ליבוביץ נוביץ, איקי גלעד, אירינה ליצקי, אלדד ון קרפלד, אלית ובר, אלכס מרגולד, אסתר פקר קוגן, אריק סמית, בלה שקאטוב, גילי קוזין אולמר, גליה לוי גרד, דוד בן שלום (הונזו), דינה רובינס-דקל, יאנה מלישב, יערה צדוק, ליאוניד אליסוב, ליזי מוזס, מריה גורביץ’, נטליה רוזנטל, סווטלנה וולדמיר גורז’לצן, סילביה ויאיר נשר, קיילי קלמנס, שרה פלי.

 

הצגת התערוכה  בארטורה מתאפשרת  הודות לשיתוף הפעולה פורה עם המרכז לתיאטרון בובות בחולון.

רוצים להשאר מעודכנים בתערוכות הבאות?

מלאו פרטים ותשארו מעודכנים בסדנאות הקרובות במרכז ארטורה