שקר מתוק

אוצרות: מיכל קרסני

לאורך השנים פיתח הסוכר מוניטין של הזאב הרע. העובדה כי הוא גורם התמותה הנפוץ בעולם העבירה מסר ברור: החומר הלבן הוא ללא ספק טעים אבל הוא ממכר ומזיק.
הסוכר מתדלק כל תא במוח ומעובד על יד הגוף לאנרגיה. אבל כחומר הוא נטול ערכים מזינים כמו ויטמינים, מינרלים או רכיבים נוגדי חמצון ומכאן התוצאה כי צריכה מוגזמת של סוכר עלולה לגרום למחלות והשמנת יתר. בו בזמן שנשמעות קריאות על התנזרות מסוכר באופן מיידי והחלטי, מאמינים מומחי בריאות רבים, דיאטנים וחוקרים שניתן ואף כדאי לצרוך אותו (או את התחליפים האיכותיים) המוצעים כחלק מתזונה בריאה בדגש על מידתיות וכמות.
בעידן של היום אנו מוקפים בתמונות ודימויים של מאפים ודברי מתיקה. הם מבטיחים לנו רגעי אושר עילאיים ואנו מבקשים לספוג את המתיקות והעונג, למצות את התשוקה עד סופה. מונעים על ידי אשליה מתעתעת ורצון גובר לצרוך עוד, לתחזק את העונג והסיפוק בגוף – אנחנו חייבים לנגוס, לאכול, ללקק, ללעוס, למצוץ, וכמו כל דבר המתקשר לתשוקה – זה חזק מאיתנו.
התערוכה "שקר מתוק" מבקשת להציף את העיסוק בסוכר לא רק כרכיב מזון ותוסף אלא להביט עליו כחומר גלם, כדימוי, כמטאפורה, כאמצעי.
העבודות בתערוכה יציעו התבוננות יצירתית ומקורית, מבט ישיר על הסוכר והתחושות שהוא מייצר. לעיתים של עונג וסיפוק, של התרפקות על חוויות ילדות או זיכרון אישי, לצד תחושות של תסכול, רגשות אשם, התמודדות עם דימוי גוף ודחייה חברתית. העבודות יגיבו, יתמודדו, ינגישו ויתעמתו עם הדחף והתשוקה למתוק.
בהשתתפות: נעמי אבליוביץ', תמר גרין, רותם דש, נועה ורד הופמן, גבי זלצמן, חיים יוסף, נועה למדן הקיני, אורלי מונטג, סוהיילה אבו הדבה מונייר, דבי מורג, שרון מורו, טל מסלבי, רותם נחום, נעמה ניקוטרה, רובין פנטופרו, דרור קאליש ולינוי לנדאו, שחר סיון ורועי כהן, ג'קרנדה קורי, דנה גור קרן, רחלי שרפשטיין studio reish.

עוד על העבודות המוצגות בתערוכה >>

תערוכות נוספות שהוצגו בגלריה

רוצים להשאר מעודכנים בתערוכות הבאות?

מלאו פרטים ותשארו מעודכנים בסדנאות הקרובות במרכז ארטורה